Kometa - Znojmo

Chodit v Brně na přípravu je už zvyk z dob první ligy, kdy alespoň u nás hráli zajímavější soupeři a výjezdy v rámci tipsport cupu do Zlína nebo Znojma byly zážitky, které jsme při objíždění destinací typu Prostějov, Třebíč, Benátky nebo Kadaň, moc nevychutnali. Časy se změnily a mít doma Znojmo je jak hrát doma s Kadaní. Očekává se výhra a nuda. I proto někteří raději volí bazény nebo pokerové zábavy.

Před zápasem však vidíme červený průvod nadšených fanoušků Znojma, kteří si kráčejí přímo do Ronda. Když se nad tím pozastavíme, tak Brno je asi nejlepší možný soupeř, tak jako oni kdysi pro nás při letním finále tipsport cupu. Znojmáci v sektoru vyvěsí dvě vlajky, odprezentují choreo, které je pěkně namalované a snaží se fandit po celý zápas. Jejich hlasitost však poněkud pokulhává a jsou v extralize tábory, kde v polovičním počtu slyšíme mnohem víc. Tak či tak je to pěkná návštěva.

Domácí sektor je ovlajkován vlajkami Ultras Patriots, Gioventu, Lužánky, Modrobílí, malá Moravská vlajka a divize Dětkovice. V zápase ještě vlaje mávačka UPB a Gioventu. Sektor E je zaplněný tak z jedné třetiny. První chvíle moc slavné nejsou, ale kotel se rozjel a chorály zní dlouze a dlouze až je to neuvěřitelné, že to jde! Kde si někteří už přejí konec, tam druzí pějí chorál znovu a znovu. Naši zábavu doplňují hráči, kteří otáčí zápas z 0:1 na 3:1. Celkově si našlo cestu 3849 diváků, což je na přípravu dobré číslo. Co by za to jinde dali v lize.

Po zápase část lidí odchází a tak jim uniká prodloužení a nájezdy. V těch jsme tak nějak klasicky jaloví a nedáváme ani jeden nájezd. Tak snad příště.

Ve čtvrtek přijede Spartak Moskva. Zajímavější to může být spíše na ledě než na tribunách, ale kdo ví. Ani 150 fanoušků Znojma nikdo nečekal.