Vítkovice - Kometa

Po domácím maratonu, kde jsme si užili menší krizi v kotli, rozdali si pár facek a znovu se vrátili k fandění na úrovni, máme před sebou první výjezd. Kromě 55 lidí v autobuse s námi jede ještě několik divizních aut a svůj bus vypravuje i nějaká vesnice za Brnem, kde vidíme několik známých tváří. Tradiční cesta a někteří dnes bez chlastu, jiní s velkou zásobou. Za Olomoucí si všimneme luxusního auta Olomoucké kriminálky. Vypadá to, že dnes jsme za hlavní hvězdy my a nikoliv Kometa Express. V tom jedou děti, partneři, náhodní vylosovaní. Zajímavostí je kolik lidí v Kometa Expressu má na sobě naše suvenýry. Velký dík za to, že nás podporujete!

Na benzínce před Ostravou jsme už natáčení non stop a někteří mávají do kamery. Když dorážíme před stadion, tak zástup fanoušků se štíty a obušky nebere koncí. Slavné kapely by nám mohly závidět. Pro nás se stojí fronty dodávek s modrými světly, které nás vlastně vedou už nějakých 10 km před Ostravou a po zbytku cesty, aby si mohly ulovit podpisy jako první.

50072375_2212263378834507_2348498391014572032_o

Odpaluje se nějaký ten stroboskop, ale naše fanoušky to nechává chladnými. Nejspíše jsou zvyklí, že tohle není z naší show žádná světoborná ukázka a tak čekají na další číslo, které vyvedeme. Po průměrné šacovačce, kde bychom pronesli třeba granát, jdeme do sektoru. V něm nechybí koalice ostravské a brněnské security. V sektoru jsou jak známé tváře z řad Kovaných, tak úplně neznámé. Trochu si pomyslíme něco o tajných fízlech, ale nic nás nerozhodí a jdem fandit. K tomu se příkladně přidává tak půlka sektoru a část lidí z boku. Během první třetiny stihneme ověsit sektor vlajkou Modrobílí, Gioventu a UPB. V půli třetiny se ještě přidává vlajka Krakowa a malá vlajka Moravy. Nejspíše jsme dobře slyšet, ale TOP výkon to taky není. V sektoru kolem 550 fanoušků, vedle možná dalších 850.

Po první třetině dostává hašte první člověk, který stojí v kotli a neotevře pusu. V druhé třetině se zjevuje securitka v sektoru a jak rychle přijde, tak rychle zase odejde. Tato věci se opakuje znovu, kdy Vítkovice dají gól a nějaký blb se z něho raduje v našem sektoru. Po debatě se speakrem, jej ještě žduchá a je vyprovozen z našeho sektoru. Do toho dáváme gól na 1:1 a naše fandění jde značně nahoru. Bohužel dostáváme další gól a někteří fandit přestávají. To kurva umí každý fandit, když se daří... Naštěstí dost hulvátů a nefanoušků Komety fandí i za stavu 2:1 pro domácí a ženou svůj tým za vyrovnáním. Komete zamkne domácí ve vlastní třetině, ale ke gólu to bohužel nevede. Ve třetí třetině se snažím, co nám hlasivky stačí, ale nepomáhá to a dostáváme ještě další gól.

50458319_2212322482161930_4886411247873949696_n

50849898_2212322388828606_602330164960952320_n

Není doba na pláč a odcházení ze sektoru před koncem zápasu, jak vidíme u borce s dresem z Fanklubu. Bavíme se po svém, dáváme povstaň a zpíváme i po zápase. Osladíme si kávu a pomalu jdeme ven. Tam nás čekají zástupy fanoušků a točí si náš odchod. Za jejich přízeň jim ještě blikají stroboskopy. Cesta zpět málem probíhá v klasické policejní buzeraci, kdy před námi chtějí zavřít benzínku. Plán se nepodařil a tak si můžeme koupit jídlo a pití. Někde před Olomoucí si ještě fízl z dodávky léčí komplex a napadá jednoho z našich. Slovními urážky moc nešetří. Zvláštní přístup policie. Tohle zřejmě FB fanoušci nezažijí.

Jednomu z nás odpadne plán na večer a tak se v Brně musí vymyslet nový. Dorážíme akorát na půlnoční rozjezd. Výjezd tak můžeme hodnotit jako v celku povedený, ale už se těšíme do Prahy bez fanoušků z řad sponzorů, kteří jsou líní zvednout zadek i při chorálu Povstaň jsi-li Komeťák. Budou za to chybět děti, které fandily víc než řada dospělých v našem sektoru. Čas 18:30 by mohl pomoci řadě lidí, kteří naplní auto! Vidíme se doma, pak v Praze!

HC Vítkovice 4:1 HC Kometa brno

Branky a nahrávky: 10. Š. Stránský (P. Zdráhal, Mrázek), 28. Výtisk (Š. Stránský, P. Zdráhal), 52. Dej (Lev, Olesz), 58. Olesz (Lev) – 23. Baranka (P. Holík, O. Němec). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan.Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 9539. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Hráči zápasu: Jan Výtisk - Peter Mueller.